
In deze Nieuwsflits;
- BBQ met speciaal gebrouwen zomer bier.
- Brouwdag bier; Sierra Nevada Pale Ale
- Hobbybrouwersfestival in Uithoorn
BBQ met speciaal gebrouwen zomer bier
Bericht van het Bestuur
Voor de BBQ is een speciaal zomerbier gebrouwen. Een blond bier met Sabro hop soort. Volgens de beschrijving zou deze enige kokosnoot tonen aan het bier geven. We zijn benieuwd.....
De volledige BBQ zal deze keer weer verzorgd worden door MeerBBQ voor insiders bekend van de Stone BBQ contest te Hoofddorp in het Haarlemmermeersebos.
Voor de jaarlijkse BBQ is het ons gelukt een band te kunnen contracteren. Zal helaas geen Pinkpop zijn, maar deze groep zal de sfeer zeker verhogen. Schrijf je dus in voor de BBQ, wacht daar niet te lang mee zodat we genoeg tijd hebben om alles te kunnen organiseren.
Voor leden die verder weg wonen; er bestaat de mogelijkheid om een tent op te zetten op het grasveld naast de loods zodat je de volgende dag fris en veilig weer de weg op kan. Dit graag wel vermelden bij het inschrijven.
Brouwdag bier; Sierra Nevada Pale Ale
Bericht van de brouwdagcommissie
Hoewel het nog hoog zomer is, komt het najaar met rasse schreden dichterbij. Bierbrouwen is vooruit kijken, vergeet daarom niet in te schrijven voor de brouwdag. De inschrijving voor de brouwdag van 3 september is geopend. We gaan weer een gezellige brouwdag organiseren bij de familie 'van Duivenvoorde', in Lisserbroek op zaterdag 3 september. We gaan een kloon brouwen van Sierra Nevada Pale Ale. Degene die meedoen aan het programma "verbeter je eigen bier" hebben reeds de grondstoffen ontvangen, verzoek aan hen is om wel in te schrijven als men komt brouwen maar de te brouwen liters op 0 te zetten. Zodoende weten we hoeveel brouwers actief zullen zijn.
In de middag wordt het vaak erg gezellig. Vele kijkers, proeven/ruilen van eigen gebrouwen bieren. Kortom, een gezellige clubmiddag, ook toegankelijk voor niet brouwers!
Let op! Je kunt nu ook opgeven of je als beginnende brouwer hulp nodig hebt tijdens het brouwen. Je geeft dan bij het invullen aan dat je een brouwbuddy wenst. Ervaren brouwers onder ons kunnen als brouwbuddy fungeren. Dit kun je ook aangeven bij het inschrijven.
Hobbybrouwersfestival in Uithoorn
Bericht van het Bestuur
Op 24 september 2022 vindt de 1e editie van het Hobbybrouwersfestival plaats bij GERRIT in Uithoorn. Hobbybrouwers kunnen hun bieren laten proeven aan bezoekers van het festival en er wordt een wedstrijd voor thuisbrouwers gehouden. Brouw je (thuis) je eigen bier en wil je het weleens meten met andere hobbybrouwers? Vind je het leuk om jouw bieren te laten proeven aan bezoekers van een bierfestival? Ben je nieuwsgierig hoe goed je bent in het brouwen en wil je je brouwsels laten testen door echte specialisten uit het vak? Dan is meedoen aan dit evenement een goed plan. De wedstrijd draait om het brouwen van perfect bier.
Het festival
Bezoekers aan het festival kunnen muntjes kopen waarmee ze bij de hobbybrouwer een proefglas (15cl) bier kunnen kopen. Deze muntjes kosten € 2,50 waarvan de helft voor de thuisbrouwer is en de andere helft voor de organisatie. Naeckte Brouwers neemt het accijnsdeel voor haar rekening. Deelname aan het festival of de wedstrijd is gratis. Wij zorgen voor een tafel waarop je de bieren en informatie over jezelf kunt presenteren, proefglazen en faciliteren eventueel een koelkast of tapinstallatie. Bezoekers ontvangen een folder met informatie over de hobbybrouwers en het bier dat ze schenken en er is ruimte om aantekeningen te maken over de geproefde bieren. Tevens ontvangen bezoekers een kaart waarmee ze hun favoriete hobbybrouwer kunnen uitkiezen voor de publieksprijs.
Meer informatie is te vinden in de facebook post: Hobbybrouwersfestival
Alle voorwaarden en aanmelding kan via: Aanmeldformulier Hobbybrouwersfestival
Deadline volgende clubblad
Bericht van de Mediacommissie
Kopij a.u.b. sturen voor wo. 07 mei 2025 naar de redactie .
Clubkalender
zaterdag | 27 augustus | Jaarlijkse BBQ |
zaterdag | 03 september | Brouwdag, Sierra Nevada Pale Ale |
donderdag | 15 september | Uiterste besteldatum Polderbok |
vrijdag | 30 september | Clubavond: |
zaterdag | 15 oktober | Brouwdag |
vrijdag | 28 oktober | Clubavond: |
donderdag | 10 november | Brouwcursus, eerste avond. Onderwerp: Mouten |
donderdag | 17 november | Brouwcursus, Tweede avond. Onderwerp: Gist en Hop. |
donderdag | 24 november | Brouwcursus, Derde avond. Onderwerp: Brouwbenodigdheden |
vrijdag | 25 november | Clubavond: Clubkampioenschappen |
zaterdag | 26 november | Brouwdag |
vrijdag | 16 december | Clubavond: |
donderdag | 12 januari | Brouwcursus, vierde avond. Onderwerp: Bottelen |